Çarkıfelek Cevapları Atasözü 2

Yılların yarışma ve eğlence programının mobil oyunuyla sizlerle birlikteyiz. Çarkıfelek artık mobil cihazlarda eğlenceli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyundaki temel amacımız çarkı döndürerek gelen puanlarla harfleri tahmin etmek. Birçok farklı kategoride söz veya terimlerin bulunduğu oyunun bugünkü bölümünde ülkelerin cevaplarını paylaşacağız. Bir önceki yazımızda sizlerle Çarkıfelek Cevapları Atasözü 1 bölümünü paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Çarkıfelek Cevapları Atasözü 1 bölümünü sizlerle paylaşıyoruz. 

Oyunda karşımıza çıkan bölümler seviye seviye ayrılmadığı için tek bir sıra halinde düşünmeden soruları çözmeye çalışmanız gerekiyor. Bu nedenle paylaştığımız bütün cevapları inceleyerek karşınıza çıkan bölümün hangi cevaba ait olduğunu bulmaya çalışmanız gereklidir. Bu eğlenceli oyun ile hem bilgilerinizi geliştirebilir, hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Çarkıfelek Cevapları Atasözü

Çarkıfelek Cevapları Horozu çok olan köyün sabahı geç olur.
Çarkıfelek Cevapları Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.
Çarkıfelek Cevapları Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz.
Çarkıfelek Cevapları Mühür kimdeyse Süleyman odur.
Çarkıfelek Cevapları Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

 

Çarkıfelek Cevapları Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Çarkıfelek Cevapları Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz.
Çarkıfelek Cevapları Yiğit lakabıyla anılır.
Çarkıfelek Cevapları Zaman sana uymazsa sen zamana uy.
Çarkıfelek Cevapları Vakitsiz Öten Horozun Başı Kesilir.

Bu yazımızda sizlerle Çarkıfelek Cevapları Atasözü 2 bölümünü paylaştık. Bir sonraki yazımızda Çarkıfelek Cevapları Atasözü 3 bölümünü öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Google Play uygulamamızı kullanarak cevaplara istediğiniz zaman cebinizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kelime Oyunu Cevapları uygulamamızı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın