Neden Kapadokya’ya Gitmelisiniz?

Ziyaretçilerine harika şeyler vaat eden Türkiye’nin en popüler tatil bölgelerinden birisi de Kapadokya! Ancak, Kapadokya; zannettiğiniz gibi deniz tatili yapabileceğiniz bir seçenek değil! Daha çok tarihi ve doğal güzellikleri görme hevesi olanlara hitap eder. Doğa harikası peri bacaları Kapadokya ile özdeşleşmiştir. Birçok kişi; Kapadokya’nın dünyanın açık hava müzesi olduğunu söyler.

Siz de gerek tek başınıza gerekse de aileniz ve arkadaşlarınızla Kapadokya’ya gitmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, gelmeden evvel kapadokya otelleri için erken rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede, lüks otellerde uygun fiyatlarla kalma şansına erişirsiniz.

Kapadokya’yı Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Birçok kişinin aklında Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin popüler tatil yerleri varken neden Kapadokya’ya gideyim sorusu bulunur. Fakat, Kapadokya’nın özelliklerini öğrendikten sonra böyle düşündüğünüz için pişman olacaksınız.

  • Göreme Açık Hava Müzesi; taraflı tarafsız herkesin hayran kalacağı bir yerdir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. Ayrıca, Kapadokya çevresinde gizemi halen daha çözülemeyen yeraltı şehirleri bulunur.
  • Kapadokya denildiği zaman akla balon turu geliyor. Balon turu; yükseklik korkusuna sahip insanlar için ürkütücü olsa da kendine güvenenler için harika bir deneyim! Kapadokya’nın başka bir şehirde göremeyeceğiniz türden özgün manzarasını izlemek adına balon turunu deneyimleyebilirsiniz. Gündoğumu ile başlayan balon turu; Kapadokya’ya yolu düşenler için harika bir seçenek!
  • Herkesin aklında Kapadokya otelleri neler vaat ediyor sorusu mevcut! Her şeyden önce, Kapadokya’nın butik otelleri ile meşhur olduğunu ifade edebiliriz. Bu otellerin orijinal oyma kayalıklara inşa edilmesi dikkat çekici bir detay! Hatta, eski mahallelerde bulunan bazı evlerin içlerinin ciddi bir değişikliğe uğramadan otele çevrilmesi şeklinde oluşturulan konaklama seçenekleri olduklarını söyleyebiliriz.
  • Kapadokya; yalnızca gençler ve genç yetişkinler için uygun bir yer değil! Bilhassa birtakım rahatsızlıkları olan ve tatil sırasında dinlenmek isteyenlere de hitap ediyor. Kapadokya butik otelleri bünyesinde SPA merkezi yer alıyor. Bu sayede, otel müşterilerinin fiziksel ve psikolojik açıdan iyileşmeleri mümkün hale geliyor. Ayrıca, havuz, jakuzi ve masaj odaları gibi özellikleri ile dikkat çeken Kapadokya otelleri; kendileri için ödenen parayı sonuna kadar hak ediyor.

Kapadokya’nın En İyi Otelleri Hangileridir?

Kapadokya otelleri arasından seçim yapmak çok zor! Her birisi müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamayı hedefliyor.

  • Museum Hotel: Manzaralı Kapadokya otelleri arasında bulunur. Peri bacaları ve balon manzarası vaat etmesiyle dikkat çeker.
  • Taşkonak Hotel: Oyma taşların içerisinde yer alan bu otel; otantik bir ortam hayal edenler için en uygun seçenek!
  • Sacred House: Asmalı Konak’ı andıran mimarisiyle fark yaratır. Ayrıca, uygun fiyatlı Kapadokya otelleri arasında bulunur.
  • Argos in Cappadocia: Uçhisar’da yer alan bir oteldir. Türkiye’nin başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz türden oda seçeneklerine sahiptir.
  • Cappadocia Caves Hotel: Peri bacalarının içerisinde yer alması ile farkını ortaya koyar.

Yorum yapın