Arapça Çeviri ve Tercüme

Arapça, Afro-Asya dil ailesinin Sami dilleri alt koluna ait bir dildir. Arapça dünya genelinde yaklaşık 310 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Arapça, Arap devletleri başta olmak üzere Orta Doğu’da ve Kuzey Afrika’da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Arapça çeviri ise hem ülkemizde hem de dünyada en çok talep edilen çevirilerden biridir. Arapça’dan tercüme yapabilmek için Arap alfabesini ve Arapça’nın lehçelerini iyi bilmek gerekmektedir. Arapça, Arap alfabesi ile yazılmaktadır. Arap alfabesi dünyada Latin alfabesinden sonra en fazla kullanılan alfabedir. Tarihi oldukça eski olan Arap alfabesi, sağdan sola doğru yazılır. Arap alfabesi zaman içinde birçok değişikliklere uğramıştır. Günümüzde kullanılan Arap alfabesinde 28 harf bulunmaktadır. Arapça’dan tercüme yapmanın en büyük zorluğu, Arapça’nın birçok farklı lehçeye sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde tercümelerde standart Arapça olarak adlandırılan modern Arapça temel alınmaktadır.

Çeviri

Tercüme büromuzda tüm Arap dilinde yazılmış metinlerin tercümesi profesyonel olarak yapılmaktadır. Arapça tıp, hukuk, teknik, diploma, tapu, nüfus cüzdanı, pasaport, edebiyat, akademik makale, ödev, iş anlaşmaları, oturma izni, çalışma belgesi, noter onaylı çevirileriniz için tercüme büromuza başvurabilirsiniz. Tercüme büromuzda Arap dilinde yazılmış metin çevirilerinin yanı sıra Arapça simultane ve ardıl tercüme hizmeti de verilmektedir. İş toplantıları, fuarlar, bireysel görüşmeler, seminerler ve etkinlikler için Arapça’dan Türkçe’ye simultane ve ardıl tercüme hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Tercüme büromuzda Arapça’dan yapılan çeviri hizmetleri, bu dilde uzman olan, en az 5 yıl deneyimli tercümanlarımız tarafından verilmektedir. Arapça tercüme hizmetlerimizin ücretleri, metnin boşluksuz 1000 karakter sayısına göre hesaplanmaktadır. Arapça resmi belge ve noter onaylı tercüme ücretleri sayfa sayısına göre belirlenmektedir. Arap dilinde simultane ve ardıl tercüme ücretleri ise çevirinin bir saatlik süresine göre hesaplanmaktadır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın