Türkiye Yarışta

Ülke olarak bilgi yarışmalarını çok seviyoruz. Eskiden bilgimizi sınamak, genel kültürümüzü geliştirmek için oynadığımız bilgi yarışları artık geride kaldı diyebiliriz. Şimdilerde gerçek para ödüllü bilgi yarışmaları ön planda. Hadi‘nin başlattığı bu akıma Eleq yarışması da katılmıştı. Şimdilerde ise popüler olmaya aday bir yarışma daha var, adı Türkiye Yarışta.

Türkiye Yarışta Ne Zaman Başlıyor?

Bu canlı bilgi yarışması da yine benzer bir gerçek para kazanma sistemi üzerine kurulmuş. Şimdilik günde tek bir yarışma yapılıyor. Saat 19:00‘da başlayan canlı ve para ödüllü yarışmada genellikle ödül 3.000TL oluyor. Fakat bazı zamanlar sponsorların da desteği ile bu ödülü yükseltebiliyorlar.

Türkiye Yarışta ipucu ve Joker

Diğer canlı bilgi yarışmalarında olduğu gibi bu oyunda da her gün bir ipucu oyunseverler ile paylaşılıyor. Bu sayede 1 soruyu Türkiye Yarışta ipucu ile hızlıca geçebilirsiniz. Ayrıca joker sistemi sayesinde her yarışmada 1 kez joker kullanarak yanlış cevap verdiğiniz bir soruyu geçebiliyorsunuz.

Para Nasıl Kazanılır?

Toplam ödül ise 12 soruyu doğru cevaplayanlar arasında pay ediliyor. Kasanızda topladığınız para miktarı 20TL ve üzeri olduğunda bu parayı IBAN bilgilerinizi girerek uygula üzerinden banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Gerçek para kazandıran bu oyunu Google Play ve App Store üstünden indirebilir ve Android, IOS telefon ve tabletlerinizde oynayabilirsiniz.

“Türkiye Yarışta” üzerine bir yorum

Yorum yapın