Ses İzolasyonu

Akustik ses yalıtımı günümüzde çok fazla katkı sunmaktadır. Rahatsız edici sesler duvarlarınızdan geçerek sizlere ulaşması nedeniyle günümüzde çalıştığınız alanlarda sizlere çalışma performansınızda düşüklüklere neden olmaktadır. Bu nedenle bulunduğunuz alanlarda Ses İzolasyonu ürünleri uygulamanız halinde rahatsız edici sesleri en aza indirebilmeniz mümkündür. Akustik ürünlerin kullanım alanına bağlı olarak birçok çeşidi bulunmaktadır. Ses geçişini engellemek istemeniz halinde kapalı hücreli süngerler veya yüzeyi kapalı olan akustik ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Ortam akustiği sağlamayı istemeniz halinde açık hücreli akustik süngerler veya delikli yüzeyi olan akustik ürünler akustik kumaş kaplı panel gibi akustik ürünlerin kullanımını sağlayarak Ses İzolasyonu yapabilmeniz mümkündür. Turkish Acoustic birçok ürünü kendi üretmektedir, tüm ürünlerin ilgili üniversite bölümlerinde gerçekleştirilen test sonuçları mevcuttur.

Akustik ürünler üretim esnasında yanlış hammaddeler kullanılması halinde ses yalıtımında size katkı sunmaktan ziyade yalnızca duvarlarınızda dekoratif bir görünüme sahip olmaktadır. Bu sebeple ürünleri temin edeceğiniz zamanlarda doğru firmaları tercih etmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Ses İzolasyonu en doğru hammaddelerle üretimini yapan Turkish Acoustic ile iletişime geçmeniz halinde ürünleri satın alma öncesinde akustik mimarlarımızdan ürünlerin kullanımı hangi ürünü kullanmanız hangi alanlarda doğru olur ve daha birçok teknik bilgi edinebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda çok fazla ses karmaşası, yankı problemleri yaşıyorsanız bulunduğunuz ortamlarda duvarlarınızda akustik kumaş kaplı panel kullanımı sağlayıp ortam akustiğini sağlayabilirsiniz.

Akustik paneller üst katmanında yer alan akustik kumaş ve iç katmanında yer alan akustik sünger sayesinde panellere ses dalgalarının çarpıp geri dönmesine engel olmak adına kullanılmaktadır. Ortam akustiğini sağlayan akustik paneller ses geçiş sorunlarında sizlere çok yüksek oranda katkı sunmadığı için ses geçiş sorunları yaşamanız halinde duvarlarınızda kapalı hücreli Ses İzolasyonu ürünleri kullanarak ses geçişine engel olabilirsiniz.