Akustik Membran

Akustik ürün gruplarında yer alan ses bariyerinin diğer adı olan Akustik Membran ürününden sizlere bahsedeceğiz. Akustik membranların günümüzde ses geçişlerine engel olmak adına çok fazla katkısı bulunmaktadır. Akustik membran çatı membranına benzer bir görünüme sahip olduğu için akustik sağlamak adına yetersiz bilgiden ötürü bazı alanlarda ses yalıtımı yapılması adına çatı membranı kullanıldığı görülmektedir fakat akustik membran ve çatı membranı adından bilindiği üzere farklı amaçlar için kullanılan ürünlerdir. Akustik membran evlerinizde fabrikalarınızda araçlarınızda, teknelerinizde ve daha birçok alanda ses geçişlerine engel olmak adına kullanabileceğiniz bir üründür. Akustik membran ses geçişine engel olmak adına varyasyon ürünlerle birlikte de kullanılabilir.

Alev ilerletmez yanmazlık sertifikalarına sahip olan akustik membran ses emilim değerleri ve geçişine dair tam olarak teknik bilgiler Turkish Acoustic Akustik Membran makalesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Akustik membranlar kalınlığına bağlı olarak ses emilim değerleri yükselmektedir. Akustik membranlar duvarlarınızda alçıpan ile gizleyebilirsiniz parke altı, şap altı olarak kullanmanız halinde yan dairelerden veya alt katlardan gelen rahatsız edici seslere engel olabilirsiniz.

Evinizde odanızı stüdyo olarak kullanmak istemeniz halinde akustik membran kullanarak diğer katlara dairelere ses geçişini azaltabilirsiniz bu sayede şikayet olmadan bu konforu yaşayarak daha rahat kayıtlar alabilirsiniz. Akustik membran yalnızca ses yalıtımı yapmaktadır ses geçişlerine engel olmak adına kullanılan ürün türüdür. Ortam akustiğini sağlamak istemeniz halinde bulunduğunuz alanlarda akustik panel veya akustik sünger gibi açık hücreli ürünler kullanarak ortamdaki yankı problemlerini engelleyebilirsiniz.

Turkish Acoustic tarafından akustik mimarlarımız genel olarak ortamdaki seslerin fazla olması durumunda önerilen ürün kullanımı akustik membranını ürünün içerisinde yer aldığı bariyerli bondex sünger kullanımıdır. Bondex süngerler toplamda 2 katman haline getirilip arasında mukavemeti yüksek olan akustik yapıştırıcı ile izole edilmiş Akustik Membran yer almaktadır.

Bondex süngerler atık tekstil malzemelerine benzer bir görünüme sahip olduğu için duvarlarınıza uyguladıktan sonra izlemeniz gereken bir üründür. Ses yalıtımında sıklıkla kullanılan bariyerli bondex süngerleri Turkish Acoustic satış ofislerinde veya web mağazası üzerinden edinebilirsiniz.

Yankı problemleri günümüzde çok fazla yaşanmaktadır, iş yerlerinde evlerinizde fabrikalarda ve daha birçok alanda yankı problemlerine engel olabileceğiniz ürünler Turkish Acoustic de satılmaktadır. Ürünleri temin ederken fiyatların uygun olmasından ziyade ürünlerin doğru üretildiği hakkında kesin bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Aksi halde piyasada yalnızca dekoratif görünüme sahip olabileceğiniz akustik süngerler, akustik paneller, akustik ürünler üretilip satılmaktadır. Akustik paneller üretiminde içerisinde akustik sünger dış katmanında akustik kumaş kullanılmaması halinde taş yünü, cam yünü gibi ürünlerle üretilmesi halinde akustik değerleri çok düşük neredeyse fark edemeyeceğiniz bir düzeyde ortam akustiği sağlamış olacaksınız. Bu nedenle ürünleri satın almadan önce kullanılan ürünlerden emin olduktan sonra temin etmenizi öneririz.

Akustik Membran ürününü en kaliteli hammaddelerden yanmazlık seviyesi yüksek olan malzemelerden elde eden Turkish Acoustic satış ofisi ile iletişime geçmeniz halinde ürünlerin üretimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Akustik membranlar standart olarak 1 mm 2 kg/m² – 2 mm 3,5 kg/m² – 2,5 mm 3 kg/m² – 3 mm 5 kg /m² – 5 mm 8 – 10 kg/m² ölçülerinde üretimi sağlanmaktadır, talebinize teknik şartnamelerinize bağlı olarak özel kalınlıklarda üretimi sağlanabilmektedir.

Ürünler hakkında hangi ürünü kullanmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz Turkish Acoustic ile iletişime geçerek akustik mimarlarımızdan ürünlerimiz hakkında bilgi alabilir bulunduğunuz alanlarda kullanabileceğiniz ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: https://www.eminakustik.com.tr/akustik-membran.html