Oyna Kazan Yarışması

Para kazandıran canlı bilgi yarışmalarını ülkece sevdiğimiz bir gerçek. İşte tam da bu sebeple özellikle de büyük firmalar tarafından desteklenen oyunlar piyasaya sürülüyor. Bunlardan birisi de Onedio destekli Oyna Kazan Bilgi Yarışması oldu.

Oyna Kazan Ne Zaman Başlıyor?

Gerçek para kazanma mantığı üzerine kurulmuş olan Oyna Kazan bilgi yarışması şimdilerde Beta aşamasında. Yani kısıtlı sayıda kişi ile oyun test ediliyor. Şubat 2019 tarihinde tüm kullanıcılara açılması planlanan oyun beta sürecinde saat 20:00’da başlıyor. Bu başlama saati Beta süreci bittiğinde değişebilir. Ödül ise yine beta sürecinde 1.000TL olarak ayarlanış durumda. Canlı yayın sunucusu olarak ise oyuncu İbrahim Selim seçilmiş.

Oyna Kazan Oyunu
Oyna Kazan Oyunu

Oyna Kazan ipucu ve Joker

Diğer canlı bilgi yarışmaları olan Hadi, Eleq ve Türkiye Yarışta gibi oyunlarda her yarışma için günlük ipucu soruları paylaşılıyor. Beta testinde olan Oyna Kazan için duyurulan böyle bir ipucu durumu şimdilik yok. Ama yarışma tüm kullanıcılara açıldığında bu durum değişebilir. Oyna Kazan Joker sistemi diğer yarışmalardan daha farklı. 3 adet farklı joker var. Bunlardan birisi Ekstra Can Jokeri, birisi Çift Cevap Jokeri ve diğeri Eleme Jokeri. Ekstra Can jokerinde soruyu bilemediğinizde devam etme şansınız oluyor. Çift Cevap jokerinde 2 adet cevap işaretleme hakkınız oluyor. Eleme Jokeri ise yanlış bir cevabı şıklar arasından siliyor böylece doğru cevap verebilme şansınız da artıyor.

Oyna Kazan Para Nasıl Kazanılır?

Oyna Kazan, en son 1 kişi kalana kadar devam ediyor ve o kişi büyük ödülü kazanmış oluyor. Yani diğer yarışmalardaki gibi sabit soru sayısı yok. Oyna Kazan CEO’su Kayabalı, şu anda beta sürecinde olduğu için 1. olan kullanıcının kazandığı ödül 375 TL olsa da açılış sonrası ödüllerde ciddi artışlar olacağını söylüyor. Bu artışa göre beta sürümünde ilk 10 olan kazanan sayısı değişecek ve ilk 1000’e giren herkes para ödülü kazanmaya başlayacak. Yarışmanın gününe ve konseptine göre 1. olan kullanıcının kazandığı ödülün 1000 TL ila 100 bin TL arasında değişeceğini de belirtelim. İlk 1000’e kalan kullanıcılar da en az 5’er TL kazanmış olacak. İlk 500, 100, 25 ve 5’e girenler de katlanarak artan para ödüllerini kazanmaya hak kazanacak.

Kaan Kayabalı, her yarışmada her jokerden sadece 1 adet kullanılabildiğinin de altını çiziyor. Kazandıran Sorular’a geçilince, yani yarışmada 1000 kişi kalınca ise joker kullanılamıyor.

Gerçek para kazandıran bu oyunu Google Play ve App Store üstünden indirebilir ve Android, IOS telefon ve tabletlerinizde oynayabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra “Giriş Bileti” yazan yere kod olarak, Türkçe karakterlerle “oynadıkçakazan” yazmanız yeterli oluyor. Sonrasında ise siz de Oyna Kazan’da yarışmaya başlayabiliyorsunuz.

Yorum yapın