Kelimelik Hile

Kelimelik Hile hakkında bir yazı yazmak istedik. Kelimelik oyunu, “Karşılıklı iki kişinin sıra ile oynadığı bir kelime türetme oyunu” olarak tanımlanabilir. Kelimelik oyunu aslında dünyaca ünlü Scrabble oyununun Türkçe versiyonudur. Bu oyunu bir Ankara firması olan He2 Apps yayınlamıştır. Kelimelik ve Kelimelik Solo adında iki çeşit oyunları vardır. Bu oyunlardan ilki olan Kelimelik oyunu online olarak karşılıklı oynanırken, Kelimelik Solo oyunu bilgisayara karşı oynanabilen bir oyundur.

Bu popüler kelime oyunu Facebook ve mobil cihazlar olan Android ve IOS üzerinden oynanabilmektedir. Milyonlarca kez indirilip oynanan oyunda hile yapmak isteyen de çok kişi olduğu bilinmektedir. Bu yazıda biraz bu kelimelik oyunu hile olayından bahsetmek istiyoruz.

Baştan söyleyelim, Kelimelik oyunu hilesi diye bir şey tam olarak yoktur. Onun yerine elinizde kalan harflerden kelime türetmenizi sağlayacak bazı siteler mevcuttur. Bu siteler kelime bulucu aracılığı ile size anlamlı en iyi kelimeleri bulur ve siz de Kelimelik oyununda bu kelimeleri kullanarak skor almaya çalışırsınız.

Son zamanlarda bazı mobil uygulamalar da Kelimelik Hilesi için kullanılmaktadır. Bu uygulamaların saydam arayüzü sayesinde Kelimelik oynarken arka planda kullanabilmeniz mümkün kılınmış.

Kelimelik Oyunu Hilesi Düşüncemiz

Kısacası dediğimiz gibi Kelimelik hilesi tam olarak bu şekilde bulunmaktadır. Kelime bulucu ve kelime türetici araçlara sahip web siteleri ve uygulamalar ile kelime bulup oyunda hamle yapabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz Kelimelik oyununda kullanıcıların kendi bilgileriyle kelime türetmesi yönündedir. Böylece oyun her iki taraf için de daha adil ve daha çekişmeli geçecektir.

Yorum yapın