Kelime Uzmanı

Kelime Uzmanı Nedir?

Gün geçtikçe sayıları artan ve hepsinin oynaması birbirinden zevkli Kelime Oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Kelime Uzmanı oyununda kelimeler parçalar haline ayrılmıştır. Amacımız seçtiğimiz kategoriyle alakalı kelimeleri bulmak. Kategoriler piknikten içeceklere, temizlikten tatlılara günlük yaşantımızdan oluşmaktadır. Her kategoride kolaydan zora 10 bölüm vardır. Kategoriler ise 3×3, 4×4, 5×5, 6×6 olmak üzere 4 zorluk derecesinden oluşmaktadır.

Nasıl Oynanır?

Belirttiğimiz gibi oyunda amacımız seçtiğimiz kategoriye uygun kelimeyi dağınık haldeki karelerden toplamak pek ama bu nasıl mı yapacağız? Parmağımızı üzerinde harfler yazan kareleri anlamlı kelime oluşana kadar sürükleyerek.

Oyun ilk başladığı zaman size 10 tane ipucu hakkı veriyor ve her kategori bitiminde 1 tane ipucu kazanıyorsunuz. Kategoriler arasında istediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz. Günlük Bulmaca ile de herhangi bir kategoride çıkan bir soruya cevap vererek ipucu kazanabilirsiniz. Ayrıca oyunun ne kadarını bitirdiğiniz oyunun ana ekranında yüzde olarak gösterilmektedir.

Kelime Uzmanını Nasıl İndirebilirim?

Kelime uzmanı oyununu Android cihazlar için buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca oyunda takıldığınız yerlerde sitemizde bulunan Kelime Uzmanı Cevapları kısmından yararlanabilirsiniz.

 

 

Yorum yapın