Dilimin Ucunda

Dilimin Ucunda Nedir?

Değişen ve gelişen teknolojiden bulmacalardan nasibini aldı. Artık istediğimiz zaman istediğimiz yerde bulmaca çözebiliriz. Özellik Kelime Oyunlarını sevenler için bu oyun biçilmiş kaftan. İsminden anlaşılacağı üzere bu oyunda seviyeleri geçtikçe kelimeleri hatırlamakta güçlü yaşayacak ve sık sık “Bunu biliyorum dilimin ucunda” diyeceksiniz.

Nasıl Oynanır?

Bu oyunda bize 4 tane ipucu verilmektedir. Bu ipuçları farklı kategorilerde olup aradığımız kelimeyi çağrıştırmaktadır. Bizim amacımız çağrıştırılan bu ipuçlarından yola çıkıp istenilen kelimeyi yazmak. Bunun için üzerinde harfler yazan altıgenlerden yararlanacağız. İpuçlarının 3 tanesi kapalı 1 tanesi açıktır. Kapalı olan ipuçları 30 saniyede bir açılmakta ve 10 puan düşürmektedir.

Eğer tüm ipuçlarını açıp hala istenilen kelimeyi bulamadıysanız Sol tarafta bulunan süpür adlı jokeri kullanarak sadece istenilen kelimedeki harfleri görebilirsiniz. Yok, o kadarına gerek yok bir tane harf söylesen ben gerisini yaparım diyorsanız sağ taraftaki ipucu jokerini kullanarak harf alabilirsiniz. Jokerlerin bitmesi durumunda ise sponsorlu reklamları izleyerek yeni jokerler kazanabilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

Dilimin ucunda oyununu buraya tıklayarak ücretsiz indirebilir. Oyun içindeki tüm cevaplar için sitemizde bulunan Dilimin Ucunda Cevapları bölümünden öğrenebilirsiniz. İyi eğlenceler

Yorum yapın